Czartery jachtów – uprawnienia

Home / Bez kategorii / Czartery jachtów – uprawnienia

 

Samodzielny rejs jachtem jest możliwy tylko wtedy, gdy odpowiednio się do tego przygotujemy. Nawet, jeśli będziemy wiedzieć wszystko o czarterowaniu jachtów w Chorwacji, to i tak nie oznacza, że będziemy mogli legalnie to robić. Eksperci z slonecznerejsy.pl/czartery-jachtow/ przypominają, że bardzo ważne przy czarterowaniu jachtów w Chorwacji, jest uzyskanie określonych uprawnień i patentów. Dopiero wtedy wszystko to stanie się dla nas legalne i możliwe.

 

rty (26)

 

Kiedy tak naprawdę wybierane są czartery jachtów?


Chorwacja jest bardzo pożądanym terenem. Dlatego rośnie liczba osób, które chcą otrzymać patent żeglarski, aby pływać w tych rejonach. Jednak, aby to marzenie było możliwe trzeba starać się w Polskim Związku Żeglarskim o otrzymanie odpowiedniego patentu. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale kiedy zdobędzie się np. w Polsce określony certyfikat, to będzie on miał moc prawną także na wodach w innych krajach.

 

rty (25)

Patenty a czartery jachtów

Chorwacja jest krajem, gdzie zwraca się szczególną uwagę na to, aby koniecznie zdobyć certyfikat określany jako SRC, który wiąże się z bliskim zasięgiem. Jednak czarterowanie jachtów w Chorwacji będzie w pełni możliwe dopiero wtedy, gdy będziemy posiadać jeden z poniższych patentów:

  • patent na jachtowego sternika morskiego,
  • patent na sternika jachtowego,
  • patent na kapitana jachtowego,
  • patent na żeglarza jachtowego.