Gdy masz chęć na przygodę, bierz wiosła i ruszaj na wodę

Home / Bez kategorii / Gdy masz chęć na przygodę, bierz wiosła i ruszaj na wodę

 

Jak spędzić czas tanio, aktywnie, sporo zobaczyć i jeszcze przy tym robić coś niebanalnego i nietypowego? Recepta na to to turystyka wodna. Nasz kraj jest wyjątkowo sprzyjająco ukształtowany do tego, by brać wiosła i ruszać na wodę. Mamy rzeki, jeziora, a nawet zbiorniki wodne w miastach, które pozwalają popływać kajakiem. Miłośnicy tego sportu ( link tu ) przekonują, że kajak i wiosła to coś, co opanować może każdy i każdy może z tego czerpać przyjemność. Przede wszystkim dlatego, że kajakarstwo ma różne oblicza. Można wiosłować weekendowo i rekreacyjnie, traktować kajaki i wiosło jako symbol letnich wakacji i ruszyć na spływ na przykład Czarną Hańczą. Można też uprawiać kajakarstwo sportowe lub ekstremalne – dla każdego coś miłego.

 

11672066_960_720(26)

 

Ważne oczywiście, żeby mieć do tego dobry sprzęt odpowiednio dopasowany do aktywności, jaką planujemy. Kajakowcy na pewno doradzą ci, jak wybrać kajak i wiosła, by dobrze odnaleźć się na wodnych szlakach. To ważne, bo zupełnie inny sprzęt i wiosła służą do rekreacji, a inny do wiosłowania ekstremalnego. Dlatego tak ważne jest, by posłuchać fachowca od wioseł.

 

Warto słuchać fachowca od wioseł, aby nie popełnić błędów.
Warto słuchać fachowca od wioseł.

 

Oczywiście zawsze warto też przed podjęciem decyzji o zakupie skorzystać z wypożyczalni sprzętu. To też dobry pomysł, jeśli wybieramy się na pierwszy spływ i nie chcemy od razu inwestować w kajaki i wiosła, bo nie jesteśmy pewni, jak często jeszcze ich potem użyjemy.